MUPIO. Malarstwo na bluzach

Bluza z obrazem Karola Bąka, pt Galaktyczna dama, źródło: mupio.pl

 

      Wyczekiwany już od zeszłego roku projekt MUPIO w końcu ujrzał światło dzienne. Przyznaję, długo czekałam na możliwość ubrania się w sztukę, która nie jest „Pocałunkiem” Klimta albo popartowymi kolażami w warholowskim stylu. To chyba takie zawodowe skrzywienie – nie dość, że człowiek ciągle obcuje z dziełami sztuki to jeszcze robi wszystko, żeby się w nie dosłownie ubrać. 

Mupio to sklep internetowy, oferujący bluzy męskie i damskie z dziełami polskich artystów współczesnych, które nadrukowane są na całej ich powierzchni. Z pośród kilku dostępnych wzorów wybrałam sobie oczywiście bluzę najciemniejszą, w końcu nie od dziś wyznaję zasadę, że im ciemniej tym lepiej. Byłam bardzo ciekawa jakości tego nadruku, szczególnie, że miałam już kilka rzeczy z obrazami, które szybko się mechaciły i było mi strasznie żal, bo zdecydowanie za szybko musiały iść do kosza. 
 
Bluza z obrazem Marty Julii Piórko pt Siostry, źródło: mupio.pl
Tył, źródło: mupio.pl

 

Na szczęście się nie rozczarowałam. Bluza, choć poliestrowa (co mnie trochę martwiło) okazała się bardzo dobrej jakości, w środku wyłożona miękkim, białym materiałem, coś w rodzaju cienkiego pluszu. Największego wrażenie zrobił na mnie jednak sam nadruk, który jest naprawdę świetny, nie widać na nim żadnych pikseli a barwy wydają się być identyczne jak te, na oryginalnym płótnie autorstwa Marty Julii Piórko. 
 

       Wprawdzie ja jestem fanką ciemnych ubrań, jednak miłośnicy tych bardziej barwnych również znajdą tam coś dla siebie. Ponadto, strona internetowa informuje, że w planach firmy jest zarówno poszerzenie oferowanych wzorów jak i powiększenie asortymentu na torby oraz poszewki na poduszki. Czekam zwłaszcza na torby, ponieważ zebrałam już sporą kolekcję takich płóciennych, które zawsze kupuję przy okazji wizyty w muzeach czy galeriach sztuki. Lubię, kiedy to co ubieram ma wyjątkowy charakter, być może własnie dlatego tak bardzo spodobała mi się bluza, oraz pewnie dlatego jestem maniakalną fanką okolicznych ciucholandów. Cena bluzy nie ma oczywiście nic wspólnego z  secondhandami, myślę jednak, że za taki rodzaj unikatowości czasami warto trochę zapłacić 🙂

Strona Mupio

Mupio na facebooku

Materiał: poliester
Dostępne rozmiary: XS-XXL
Promocyjna cena bluz: 169 zł (przecenione z 214 zł)


 

Mogą także Ci się spodobać