Niezwykłe nokturny Igora Piwowarczyka – Targi Plakatu 2017

Już 3 grudnia w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Targów Plakatu – imprezy, której z wielką przyjemnością patronuje już drugi raz z rzędu. Jak na patronkę dobrej sztuki przystało, spośród uczestników tegorocznego wydarzenia, postanowiłam wyłonić  twórcę, który wyjątkowo zwrócił moją uwagę i doskonale wpisał się w ulubioną w ostatnim czasie stylistykę. Wybór padł na Igora Piwowarczyka, ilustratora i grafika mieszkającego w Krakowie. 

REFILL

Nokturny miejskie w wydaniu tego artysty biorę dosłownie w ciemno! To jest to, co lubię najbardziej: stara motoryzacja, neonowe światła, osnute mrokiem ulice i sączący się z głośników synthpop, który doskonale podkreśla klimat ilustracji Igora. Jest mrocznie, trochę cyberpunkowo i bardzo klimatyczne. 

RED LIGHT


Jako wielka fanka muzyki Kavinsky’ego oglądając te ilustracje słyszę momentalnie jego elektroniczne dźwięki, w których pobrzmiewa wyraźnie echo lat 80., kiedy to syntezatory miały niewątpliwie swój złoty okres. 

                              
                                             Kavinsky – Roadgame 


Ilustracje Igora aż proszą się o powieszenie w warsztacie mojego męża, który, jako renowator zabytkowych pojazdów, wyjątkowo ceni sobie właśnie stylistkę lat 70. i 80. oraz motoryzację z tamtych lat. Z racji, że posiadamy kilka Mercedesów W123 w różnych wersjach, mojej uwadze nie mogła umknąć słynna „beczka” sedan na poniższym parkingu, która w blasku różowego światła wygląda wyjątkowo tajemniczo. 


LANDET OFT IN TEMPELHOFRED

Prace Piwowarskiego mają w sobie coś z kryminału, z nocnej i mrocznej historii, którą opowiada się szeptem, z obawy przed czającym się tuż za rogiem złem. 

ORION


Noc okrywa wszystko ciemnością, ale jednocześnie odsłania to, czego wcześniej nie byliśmy w stanie dostrzec. Miasto mieni się feerią neonowych barw i świateł, które świetnie kontrastują z ciemnością i tworzą doskonały, zagadkowy klimat. 

VANISHING

 

SOCIAL SECURITY, album cover

 

LATE NIGHT COMEBACKSDON’T STAY UP LATEDISTANVHS HELL


Prace Igora zrobiły na mnie wielkie wrażenie i uważam je za jedne z lepszych, jakie pojawią się na Targach Plakatu w tym roku. Warto jednak wspomnieć, że w tegorocznej edycji bierze udział aż 150 twórców i każdy z nich prezentuje naprawdę świetny poziom oraz wyróżnia się indywidualnym i ciekawym stylem. Jestem więc pewna, że w tak interesującym gronie każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

3 grudnia, Warszawa, ulica Bracka 25 – Targi Plakatu czekają na Was!


Wszystkie ilustracje pochodzą ze strony www.igorpiwowarczyk.com i pojawiły się tu za zgodą artysty.


PS Informacja dla zainteresowanych: samochód z pracy „Refill” to Lotus Esprit S1 – jest to dla mnie bardzo ciekawe, zwłaszcza, że mąż renowował ostanio Lotusa Elite 🙂

REFILL, Samochód: Lotus Esprit S 1

 

fot. Mateusz Zajączek/ Retromaniac

 

Mogą także Ci się spodobać