Fajne dziewuchy robią sztukę, czyli dlaczego warto na tegoroczne Targi Plakatu

Kolejny już raz mam wielką przyjemność patronować Targom Plakatu w Warszawie i jak co roku bardzo gorąco zachęcam Was do udziału w tym fajnym wydarzeniu. 8 grudnia do Domu Towarowego Braci Jabłkowskich zawita wielu świetnych artystek i artystów, oferując zarówno swoje prace jak i wyjątkową możliwość spotkania na żywo, poznania się i zamienienia paru słów.

Spośród 200 wyjątkowych osób wybrałam dla Was 5 artystek, które śledzę w sieci już od dłuższego czasu i bardzo podziwiam, za to, co robią. Wybór jest oczywiście mocno subiektywny, ale jestem pewna, że twórczość dziewczyn bardzo przypadnie Wam do gustu. Polecam Wam również wizytę na stronie wydarzenia, bo tam możecie prześledzić portfolia wszystkich wystawczyń i wystawców. Organizatorzy, jak co roku, dokonali bardzo trafnej selekcji jakościowej i stylistycznej, dlatego pewne jest, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

 

 

1. Ola Szmida

Uwielbiam styl Oli oraz sposób w jaki patrzy na rzeczywistość. Wspaniały humor, wyczucie barw, dystans do świata. Marzę, aby być jak bohaterki jej ilustracji.

 

 

 

 

2. Barrakuz

Beata Śliwińska jest dla mnie polską królową kolażu. Szalenie pracowita, kreatywna i wyjątkowa pod każdym względem. Wzdycham do niej wieczorami i darzę platoniczną miłością.

 

 

 

 

 

 

 

3. Edyta Draus

Wrażliwość, czułość i prostota. Bardzo cenię sobie rysunki Edyty, ponieważ dotykają bardzo czułych dla mniej miejsc. Mocno się z tą twórczością utożsamiam.

 

 

4.  Życie na kreskę

Od wielu lat podziwiam prace Marty Zabłockiej oraz jej szczere i mocne zaangażowane w różnorodne sprawy społeczne. Marta ma piękne serducho i jest dzielną dziewuchą (aż się zrymowało!)

 

 

 

 

 

 

 

5. Joanna Mudrowska

Uwielbiam sposób w jaki Asia rysuje ciało. Proste, intymne i delikatne linie wyznaczające rozmaite kształty kobiecości. Cudo. Jeśli kiedyś zrobię sobie kolejny tatuaż, to właśnie u Asi.

 

 

 

 

 

Mówię Wam, idźcie na Targi!

Mogą także Ci się spodobać