Powoli i delikatnie. Nickie Zimov i jego zmysłowe malarstwo

 

Nickie Zimov to świetny rosyjski artysta, który maluje tak pięknie i subtelnie, że oglądanie jego prac sprawia mi wielką i głęboką przyjemność. Jego niewielkie, minimalistyczne obrazki mają wielką siłę wyrazu. Malarz tworzy ciasne, fragmentaryczne kompozycje, co dodatkowo podkreśla intymność i subtelność scen. Zimov, oszczędny w środkach, w niezwykle zachęcający sposób rozpoczyna sensualną opowieść, której dalsze losy oddaje w ręce zaintrygowanego widza.

Zimov jest miłośnikiem ciała. Traktuje je przepięknie, z szacunkiem, opowiada o nim w bardzo delikatny i zmysłowy sposób. Jego malarstwo można porównać do niespiesznej gry wstępnej, w której każdy, najdrobniejszy dotyk wywołuje gęsią skórkę. Malarz lubi momenty „tuż przed”. Jest tajemniczy, więcej zasłania niż pokazuje, przez co świetnie podkręca ciekawość i buduje napięcie. Jestem wielką fanką takiej malarskiej erotyki w wersji superspoft.

Malarstwo Rosjanina nie poprzestaje jednak tylko na wątkach erotycznych. Ciało spod jego pędzla to zdecydowanie więcej niż seks, to piękny i skomplikowany człowiek, pełen emocji, pragnień, smutków. Artysta nie sili się na wyszukane pozy. Bohaterzy jego prac są ukazani w swobodnych, naturalnych momentach, tak jakby nikt na nich nie patrzył.

Zimov ma świetny styl i ciekawy, płaski i cienki sposób kładzenia olejnej plamy. Zazwyczaj wybiera papier o mocnej, wyraźnej fakturze, przez co obrazy posiadają charakterystyczną chropowatość i prześwity. Formaty prac są niemal miniaturowe, nie przeszkadza to jednak w osiąganiu mocnych efektów estetycznych i wrażeniowych. Nie wielkość, a jakość, zdecydowanie. Co sądzicie? Ja jestem zachwycona.

Polecam Wam gorąco śledzić profil artysty na Instagramie.
„The Line”, olej na papierze, 8 x 9 cm

 

„Daily 16”, olej na papierze, 11 x 18 cm

 

„Mediate”, olej na papierze, 9 x 12 cm

 

„Comfort”, olej na papierze, 12 x 10 cm

 

„The scene”, olej na papierze, 8 x 8 cm

 

„Study of a nude”, olej na papierze, 9 x 9 cm

 

 

„Truth”, olej na papierze, 11 x 8 cm

 

„Wrath In Triplicate”, olej na papierze, 13 x 13 cm

 

„Silence”, olej na papierze, 12 x 9 cm

 

„Exile”, olej na papierze, 8 x 9 cm

 

„Sunspots”, olej na papierze, 20 x 14 cm

 

„Constellations”, olej na płótnie, 16 x 12 cm

 

„Praise”, olej na papierze, 15 x 15 cm

 

„Out of Grace”, olej na papierze, 18 x 13 cm

 

„Recursive Self-Annihilation”, olej na papierze, 15 x 20 cm

 

„Persecution”, olej na papierze, 12 x 12 cm
Dziękuję autorowi prac za zgodę na ich publikację na blogu <3

Mogą także Ci się spodobać