Hieronim Bosch radzi: Jak zabić nudę podczas kwarantanny?

 

Nosi mnie na tej kwarantannie. Wyszłabym z domu, pojechała na wczasy, najlepiej bardzo daleko. To nic, że w ciągu ostatnich pięciu lat najdalej byłam w Gliwicach. Nudzą mnie książki, nie chce mi się czytać. Odciski już mi się robią na tyłku od tego siedzenia i oglądania seriali. Zrobiłabym coś szalonego. Pranie już wstawiłam, ale nie pomogło. Potrzebuję się rozerwać, zmienić coś w tej monotonnej codzienności, bo za chwilę oszaleje. Co tam krzyczysz? Jezu, mikrofalówka twierdzi, że powinnam ograniczyć picie kawy, bo podgrzewam już dziesiąty kubek, a jest dopiero południe. Naprawdę, zgłupieć można. Na szczęście książkę sobie nową kupiłam. O Boschu. Okazało się, że typ całkiem fajnie maluje i proponuje bardzo ciekawe rzeczy na spędzenie wolnego czasu, powiedziałabym: mocno alternatywne.

Hieronim, gościu, z nieba mi spadłeś. Teraz to już się nie martwię, co będę w trakcie tej kwarantanny robić.

 

Sam na sam z ptakiem

Pierwsza wersja brzmiała „siedzenie na ptaku”, ale w mojej czystej, jak woda źródlana z Nałęczowa, duszy, pojawiła się daleka, ale wyraźna myśl, że propozycja ta mogłaby zostać niewłaściwie odczytana. A przecież ptaki to są po prostu wspaniałe zwierzęta. Ich śpiew ukoi zapewne niejedną strwożoną duszę. Ponieważ obecnie nie zaleca się tłumnych wyjść do parków i lasów, zachęcam do ornitologicznych spotkań na balkonie.

Hieronim Bosch, „Ogród ziemskich rozkoszy”, 1503-1515, detal

 

Sadzenie kwiatów

Propozycja idealna dla wszystkich miłośniczek oraz miłośników ogrodnictwa domowego. Jak powszechnie wiadomo, sadzenie kwiatów wpływa korzystnie na układ nerwowy – uspokaja oraz wprawia w doskonały nastrój. Przy odpowiedniej pielęgnacji gleby można w niedługim czasie oczekiwać wspaniałych rezultatów.

Hieronim Bosch, „Ogród ziemskich rozkoszy”, 1503-1515, detal

 

Koncert w muszli

Wszystkim spragnionym morskich dźwięków poleca się wizytę w muszli, wszak jest to jedyne miejsce, które tak dobrze przechowuje dźwięk kojącego szumu morza. Jest to krzepiąca alternatywa dla tych, którzy cierpią z powodu odwołania lotów wycieczkowych do ciepłych krajów. Dacie radę.

Hieronim Bosch, „Ogród ziemskich rozkoszy”, 1503-1515, detal

 

Zbilansowana dieta owocowa

W trakcie kwarantanny należy dbać o jadłospis. Biorąc od uwagę, że dla wielu z nas jest to okres obniżonej aktywności ruchowej, zaleca się przestrzeganie diety bogatej w warzywa oraz owoce. Nie jest żadną tajemnicą fakt, że dobre jedzenie stymuluje wydzielanie endorfin.

Hieronim Bosch, „Ogród ziemskich rozkoszy”, 1503-1515, detal

 

Aktywność fizyczna

Skoro już mowa o ruchu, warto pomyśleć o zdrowych, dopasowanych do  indywidualnych potrzeb, ćwiczeniach, które pozwolą utrzymać dobrą kondycję oraz wpłyną korzystnie na Wasz stan zdrowia.

Hieronim Bosch, „Ogród ziemskich rozkoszy”, 1503-1515,  detal

 

Rodzinne muzykowanie

Z racji, że dla wielu czas izolacji wiąże się ze wzmożoną ilością czasu spędzanego w gronie domowników, nic nie stoi na przeszkodzie, aby czas ten umilić wspólną aktywnością kulturalną.  Wesołe koncertowanie to propozycja, która mocno zacieśni wasze więzi oraz wpłynie pozytywnie na samopoczucie. Zdrowie psychiczne jest bardzo, bardzo ważne.

Hieronim Bosch, „Ogród ziemskich rozkoszy”, 1503-1515, detal

 

Miłe chwile z bliską osobą

W tych trudnych chwilach, nie można zapominać o pielęgnowaniu relacji z partnerem/partnerką. Jeśli jesteś sam/sama, również pamiętaj, aby o siebie odpowiednio  zadbać. Bądźcie dla siebie dobrzy i sprawiajcie sobie przyjemność. I nie dajcie sobie wmówić, że żyjecie w bańce. Wasz świat ma być piękny i kij w oko tym, którzy mają z tym jakiś problem.

Hieronim Bosch, „Ogród ziemskich rozkoszy”, 1503-1515, detal

 

Mogą także Ci się spodobać