Ilustracje, plakaty i tatuaże, czyli jeszcze więcej Miasteczka Twin Peaks

Czy wy też tak macie, że gdy zaczynacie fascynować się pewną rzeczą, to wszystkie znaki na ziemi i niebie nagle ciągle dają wam o niej znać? Mnie dopadło to do tego stopnia, że co druga, przypadkowo napotkana starsza pani w dużych okularach jawi mi się jako kobieta z pieńkiem, a jak widzę drzewa na plantach to mam ochotę się do nich przytulać i zabrać sobie kawałek do domu. 
 

 

Nie byłabym też sobą, gdybym nie zaczęła szukać plakatu z dwoma wzgórzami. Wprawdzie spodziewałam się wielu ciekawych interpretacji, ale to, co znalazłam zachwyciło mnie totalnie. Pojęłam w mig, że Twin Peaks to nie tylko zwykły serial. 
Tak się fajnie złożyło, że niedawno Konrad z Moja dziewczyna czyta blogi podlinkował na fb profil artystki Joanny Karpowicz. Zainteresowana, zaczęłam przeglądając jej prace i już na wstępie zobaczyłam to cudo – znajomy widok z maszerującą w oddali sylwetką Anubisa! Tak mnie to zaintrygowało, że już umówiłam się na spotkanie z malarką w jej krakowskiej pracowni 🙂
 
autor: Joanna Karpowicz
 
Dalej, przeglądając Internet natrafiłam na bardzo dużo świetnych ilustracji i plakatów, z których przynajmniej jeden już w krótce zawiśnie w pokoju (o ile cokolwiek się jeszcze zmieści.)
 
                     
Seria jest obszerna, znalazłam ja na blogu Artilleries
 
Tim Doyle, Twin Peaks
Tim Doyle
Zrozumiałam także, dlaczego ludzie tatuują sobie takie rzeczy:

źródło: fygoodfandomtattoos.tumblr.com
źródło: fygoodfandomtattoos.tumblr.com
 
I dlaczego sprzedają TAKIE rzeczy na Etsy:
 
 
Link do aukcji: The Celluloid Android
Link do aukcji: Citizen Smith Designs
Broszka, link do aukcji: kateslittlestore
 
Ale na widok tego, po prostu umarłam z zachwytu! Czy wy to widzicie? Papierowe figurki! Laura Palmer! Wiem, to nie zabrzmi poprawnie, ale w tym worku wygląda… fantastycznie. Autorką tego dzieła jest Megan Brain, która wyprawia w papierze istne cuda. Z reszta, sami zobaczcie TUTAJ
źródło: Megan Brain blog
No to co, plakat i tatuaż? 🙂
źródło: Pinterest

Mogą także Ci się spodobać